„VEF Rīga” ratiņbasketbolisti gūst vērtīgu pieredzi Eirolīgā

10.03.2014

Latvijas ratiņbasketbola komanda „VEF Rīga” pagājušajā nedēļā Austrijas pilsētā Klosternoiburgā, piedalījās Starptautiskās Ratiņbasketbola federācijas (IWBF) rīkotajās Eirolīgas trešās divīzijas sacensībās, kur piedzīvoja zaudējumus visos mačos, taču smēlās milzīgu pieredzi un spēļu praksi, gatavojoties Eiropas čempionātam.

Sacensību pirmajā mačā rīdzinieki tikās ar Nīderlandes„Challenge Sports Arrows’81”, kurā tulpju zemes basketbolisti bija pārāki ar 53:37. Teicams sniegums šajā spēlē Ilgonim Ekam, kura rēķinā 13 punkti un 24 atlecošās bumbas.

Otrajā duelī „vefiņam” pretim stājās Polijas ratiņbasketbolisti, kas otrajā ceturtdaļā latviešus atstāja uz nulles un veica izšķirošu izrāvienu. Izlieto ūdeni sasmelt neizdevās un mūsu vīri piedzīvoja otru zaudējumu turnīrā ar 32:79 pret „IKS GTM”.

Vissīvākā spēkošanās noritēja turnīra trešajā spēlē, kurā Latvijas ratiņbasketbolisti spēlēja pret Horvātijas „KKI Zagreb”. Vēl trešās ceturtdaļas noslēgumā Jāņa Šulca vadītā „VEF Rīga” atradās vadībā ar 41:39, tomēr mača izskaņā veiksmīgāki bija horvāti, kas svinēja uzvaru ar 58:51.

Noslēdzošajā mačā mūsu vīri tikās ar laukuma saimniekiem „Interwetten-Coloplast Sitting Bulls”, kas līdz šim bija izcīnījuši trīs pārliecinošas uzvaras un, diemžēl, neatstāja lielas cerības mūsu vīriem, triumfējot ar 74:18.

Pēc piedzīvotajiem četriem zaudējumiem četrās spēlēs „VEF Rīga” ratiņbasketbola komanda nekvalificējās Eirolīgas 2.divīzijai.

„Lai arī turnīrā neizdevās gūt panākumus, tas deva jaunu un neatsveramu pieredzi visiem mūsu spēlētājiem, taču īpaši Jānim Dzirkalim un Ansim Bērziņam, kuri ir mūsu komandas jaunpienācēji. Aiz kalniem nav Eiropas čempionāts, tādēļ šī bija izcila spēļu prakse un labs sagatavošanās periods tam. Jāpiebilst, ka Austrijā mums nevarēja palīdzēt divi Latvijas izlases kandidāti un potenciālie līderi Kaspars Turks un Agris Lasmanis,” pēc turnīra atklāj Latvijas Ratiņbasketbola Sporta federācijas izpilddirektors un spēlētājs Aigars Miklāvs.

Jāpiebilst, ka šogad Eirolīgā startēja vēl divi ratiņbasketbolisti no Latvijas - Raimunds Beginskis un Kārlis Gabrānovs. Abu puišu pārstāvētie basketbola klubi startē Eirolīgā 2, kuru grupu turnīri tika aizvadīti Šveicē un Itālijā. Kārlis Gabrānovs pārstāv Sanktpēterburgas BKIS “Nevsky Alliance” SPB GO OOO “VOI”. Savukārt, Raimunds Beginskis - Vācijas "OeTTINGER RSB Team Thüringen".

IWBF veidotās Eiropas klubu sacensības tiek dēvētas par Eirolīgu, kur komandas atbilstoši iepriekš sasniegtajiem rezultātiem tiek sadalītas trijās divīzijās. Rīdziniekiem šī bija debija šādā turnīrā, tādēļ dalōba jāsāk no trešās divīzijas, kuras 15 vienības bija sadalītas trijās grupās.

 

Ratiņbasketbola komanda „VEF Rīgas” sastāvā Austrijā spēlēja – Aigars Miklāvs, Arnolds Sviklis, Maksims Voroņeckis, Guntis Liepiņš, Ansis Bērziņš, Jānis Dzirkalis, Elvis Urga, Žanis Paeglis un Ilgonis Eks. Treneris – Jānis Šults.