Ratiņbasketbola komanda „VEF Rīga” triumfē „Rīgas Kauss 2014”

13.04.2014

No 11. līdz 13. aprīlim sporta kompleksā „Ķeizarmežs” norisinājās Latvijas Paralimpiskās komitejas organizētais V Starptautiskais ratiņbasketbola turnīrs „Rīgas Kauss 2014”, kurā 5 komandu konkurencē no Latvijas, Lietuvas un Krievijas, ratiņbasketbola komanda “VEF Rīga” izcīnīja augsto 1.vietu.  

 

“Rīgas Kauss 2014” turnīrā Latviju pārstāvēja „VEF Rīga” komanda, kura kopsummā turnīrā aizvadīja četras spēles. Pirmās divas spēles „VEF Rīga” ratiņbasketbola komanda aizvadīja ar kaimiņiem no Lietuvas, izcīnot uzvaru gan spēlē ar „Draugyste” (Viļņa) (rezultāts 65:30), gan - „LSU-RSK_Kaunas” (Kauņa) ar rezultātu 80:57. Vissīvākā un grūtākā spēle turnīra laikā “VEF Rīga” ratiņbasketbolistiem bija ar divkārtējiem “Rīgas Kausa” čempioniem -  Sanktpēterburgas „BCIS ”Nevskiy Alyans””, jo lielākā spēles daļa tika aizvadīta cīnoties līdzvērtīgi – punktu punktā, tomēr pēdējā ceturtdaļā izdevās izcīnīt pārsvaru un spēli noslēgt ar rezultātu 62:58. Pēdējā spēlē pret Kazaņas „Krilya Barsa”, rīdzinieki guva pārsvaru ar 23 punktiem (71:48), tādejādi izcīnot turnīra čempiona titulu.

Par turnīra vicečempioniem tika kronēti Sanktpēterburgas “Nevskiy Alyans”, trešās vietas ieguvēji – Kazaņas “Krylja Barsa”, ceturtajā vietā ierindojās Kauņas „LSU-RSK_Kaunas”, savukārt, piektajā vietā – ratiņbasketbola komanda „Draugyste” no Viļņas.

Komandas treneris Raimunds Beginskis pēc aizvadītā turnīra atzina, ka spēles esot bijušas grūtas un komandai aizvadīt trīs spēles vienas dienas ietvaros esot kārtīgas fizisks pārbaudījums pat pieredzējušākiem spēlētājiem, bet viennozīmīgi lepojas ar savu komandu un turpinās intensīvi gatavot komandu startam Eiropas Čempionātā. 

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju vidū bija arī Latvijas Ratiņbasketbola izlases kandidāti – Raimunds Beginskis, Kārlis Podnieks un Diāna Dadzīte, kuri spēlē arī ārvalstīs esošo komandu sastāvā. Diāna Dadzīte un Kārlis Podnieks jau gadu spēlē Vācijas “Goldmann Dolphins Trier” komandā, kura šogad Vācijas ratiņbasketbola 1. Bundeslīgā nokļuva līdz “play-off” un ierindojās 4.vietā. Savukārt, Raimunda Beginska pārstāvētā komanda Vācijas "OeTTINGER RSB Team Thüringen" šogad Eirolīgas 2. turnīrā izcīnīja čempionu titulu un iespēju startēt “André Vergauwen Cup 2014” Spānijā. 

"VEF Rīga” ratiņbasketbola komandu “Rīgas Kausā” pārstāvēja arī Kaspars Turks, Agris Lasmans, Ansis Bērziņš, Jānis Dzirkalis, Maksims Voroņeckis, Guntis Liepiņš, Elvis Urga, Guntars Skrabis un Aigars Miklāvs.

Komanda turpinās gatavoties tuvojošajam Eiropas Čempionātam ratiņbasketbolā, kurš norisināsies no 9. līdz 17. jūnijam Brno, Čehijā.