Latvijas ratiņbasketbola komandai „VEF Rīga” debija Eirolīgā

06.03.2014

Latvijas ratiņbasketbola komanda „VEF Rīga” ceturtdien, 6. martā dodas uz Austrijas pilsētu Klosternoiburgu, kur nedēļas nogalē debitēs Starptautiskās Ratiņbasketbola federācijas (IWBF) rīkotajās Eirolīgas trešās divīzijas sacensībās, sacenšoties ar Austrijas, Nīderlandes, Polijas un Horvātijas ratiņbasketbolistiem.

IWBF veidotās Eiropas klubu sacensības tiek dēvētas par Eirolīgu, kur komandas atbilstoši iepriekš sasniegtajiem rezultātiem tiek sadalītas trijās divīzijās. Rīdziniekiem šī būs debija šādā turnīrā, tādēļ jāsāk no trešās divīzijas, kuras 15 vienības ir sadalītas trijās grupās.

„VEF Rīga” ratiņbasketbolisti A grupas ietvaros sacentīsies ar laukuma saimniekiem „Interwetten-Coloplast Sitting Bulls”, Nīderlandes „Challenge Sports Arrows’81”, Polijas „IKS GTM” un Horvātijas „KKI Zagreb”. Pēc apļa turnīra rezultātiem divas labākās komandas iegūs ceļazīmes uz Eirolīgas otro divīziju.

„Lai arī līdz šim esam spēlējuši tikai ar vienu no šiem sāncenšiem, taču skaidrs, ka uz Austriju dodamies, lai cīnītos par ceļazīmes izcīnīšanu uz otro divīziju. Citādi jau nebūtu jēgas nemaz braukt,” sportisko azartu uzsver komandas „VEF Rīga” dalībnieks un Latvijas Ratiņbasketbola federācijas izpilddirektors Aigars Miklāvs. „Uz Austriju dosies gandrīz visi labākie Latvijā palikušie spēlētāji. Debiju šāda līmeņa turnīros piedzīvos Ansis Bērziņš un Jānis Dzirkalis.”

"VEF Rīga" padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups par sadarbību ar Latvijas Ratiņbasketbola Sporta federāciju: "Basketbola klubs jau kopš dibināšanas vienmēr uzsvēris savu sociālo atbildību un aktīvi iesaistījies dažādos basketbola popularizēšanas pasākumos. Kad mūs uzrunāja Latvijas Ratiņbasketbola Sporta federācijas prezidents Raimonds Elbakjans, ar kuru Vefiņam jau ilgstoši ir ļoti cieša un sekmīga sadarbība gan "VEF Rīgas skolu superlīgas", gan diennakts basketbola turnīra "Krastu mačs" u.c. pasākumu rīkošanā, nolēmām atbalstīt arī ratiņbasketbolu. Vēlam veiksmi komandai Eirolīgā!”

Latvijas ratiņbasketbola komanda „VEF Rīga” pagājušajā nedēļā Lietuvas pilsētas Anīkščos Lietuvas čempionāta pirmā posma sacensībās izcīnīja trešo vietu. Trijos mačos ar Lietuvas, Krievijas Baltkrievijas vienībām tika izcīnīta viena uzvara. Šī bija pēdējā spēku pārbaude pirms starta Austrijā.

„VEF Rīgas” sastāvs startam Austrijā – Aigars Miklāvs, Arnolds Sviklis, Maksims Voroņeckis, Guntis Liepiņš, Ansis Bērziņš, Jānis Dzirkalis, Elvis Urga, Žanis Paeglis un Ilgonis Eks. Treneris – Jānis Šults.