Eirolīgā startē arī Beginskis un Gabrānovs

08.03.2014

Šī gada Eirolīgā startē vēl divi ratiņbasketbolisti no Latvijas - Raimunds Beginskis un Kārlis Gabrānovs. Abu puišu pārstāvētie basketbola klubi startē Eirolīgā 2, kuru grupu turnīri tiek aizvadīti Šveicē un Itālijā. Kārlis Gabrānovs pārstāv Sanktpēterburgas BKIS "Nevsky Alliance" SPB GO OOO "VOI". Savukārt, Raimunds Beginskis - Vācijas "OeTTINGER RSB Team Thüringen".

Raimunds ir viens no pirmajiem ratiņbasketbolistiem Latvijā, kurš sāka trenēties 2002.gadā Cēsu ratiņbasketbola komandā. Viņa kā profesionāla un apmaksāta ratiņbasketbolista karjera aizsākās 2005.gada Eiropas Čempionātā, Portugālē, pēc kura sekoja uzaicinājums pievienoties Itālijas ratiņbasketbolistu komandai. Patreiz Raimunds jau piecus gadus dzīvo un spēlē Vācijā.

Savukārt, Kārlis ratiņbasketbola kustībai pievienojās 2004.gadā un uzsāka spēlēt Balvu ratiņbasketbolistu komandā. Pēc 2007.gada Eiropas Čempionāta posma Īrijā, viņu uzaicināja pievienoties Spānijas klubam. Tad sekoja piedāvājumi no Itālijas kluba un patreiz jau trīs gadus viņš dzīvo un spēlē Sanktpēterburgas ”Nevsky Alliance”.

Tā pat Latvijas ratiņbasketbolistu sniegumu augsti novērtē arī citi Eiropas klubi un patreiz ārvalstu klubos spēlē Kaspars Turks (Vācija), Kārlis Podnieks (Vācija), Diāna  (Vācija) un Agris Lasmans (Itālija).